YASİN ÜNAL

  1. Anasayfa
  2. Yönetim Kadrosu
  3. YASİN ÜNAL

Yasin ÜNAL, 27.09.1978 İstanbul doğumludur. Aslen Sinoplu olup, İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Beyoğlu’nda tamamlamıştır. Yüksek tahsilini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünü 2000 yılında, Yüksek Lisansını aynı üniversitede Muhasebe bölümünde ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Muhasebe ve Bağımsız Denetim bölümlerinde tamamlamıştır. Ayrıca, Adalet Hukuk Bölümünde 2. Sınıf öğrenicisi olarak devam etmektedir.

2002 yılında Gelirler Genel Müdürlüğünde sırası ile Vergi Denetmeni, Bakanlık Vergi Müfettişi olarak görev yapmıştır. Maliye Bakanlığındaki kamu görevinden 2013 yılı itibariyle Vergi Müfettişi olarak ayrılmış olup, sırasıyla Uluslararası denetim kuruluşlarından BDO Denet YMM A.Ş. bünyesinde KDV ve ÖTV Grup Müdürlüğü, sonrasında Dasegeli Danışmanlık ve YMM A.Ş’de kurucu ortak olarak çalıştıktan sonra Vergi Denetim Danışmanlık Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş’de Yönetim Kurulu üyesi ve Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.

Ayrıca, Bağımsız Denetçi ve İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığında vergi ve ceza hukuku alanında Bilirkişi olarak görev yapmaktadır.

Mesleki tecrübeleri arasında, Uluslararası vergilendirme, Vergisel Due-diligence projeleri, Transfer Fiyatlandırması konularında, KDV İadeleri, ÖTV iadeleri konularında seminerler vermiş olup, özellikle KDV iadelerinde süreçlerin yönetimi ve vergi İncelemelerinde mükelleflerin hakları ve çözüm yolları konularında uzmanlaşmıştır.

Türkiye’de yayın yapan hakemli dergilerde vergisel konularda yayımlanmış makaleleri mevcuttur.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.